ıllılı.ıl.lı.. The Vampire Diaries ..ıl.lı.ıllılı © 2010
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

The Vampire Diaries Dizisi Tüm Bölümleri

AnasayfaKayıt OlGaleriLatest imagesAramaGiriş yap

Bengü Fan Club..

YazarMesaj
gizem880
Co Admin
Co Admin
gizem880

Cinsiyet Cinsiyet : Kadın
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 01/08/08
Zodyak Zodyak : Kova Domuz
Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 23
Yaş Yaş : 29
Nerden Nerden : Çıkmaz Sokak :D
Hobiler Hobiler : Servet avcısı
Lakap Lakap : Servet Avcısı delisi :P
Kişisel İleti Kişisel İleti : нαуαт уαℓαηѕα gєя¢єк ѕєη σℓ…!
Ruh Hali Ruh Hali : Bengü Fan Club.. Seytan10
Tuttuğu Takım Tuttuğu Takım : Bengü Fan Club.. G10

Bengü Fan Club.. Empty
MesajKonu: Bengü Fan Club..   Bengü Fan Club.. I_icon_minitimeC.tesi Ağus. 16, 2008 9:19 am

BENGÜ

Bengü Fan Club.. 53558770zl4

Bengü (d. 23 Nisan 1979, İzmir), Türk pop müzik şarkıcısı. Aslen Malatyalıdır.

Müzikle tanışması ilkokul yıllarında İzmir Devlet Senfoni Orkestrası ile oldu. Yine İzmir'de sahnelenen "Oliver Twist" isimli müzikalde başrol oynadı. İzmir Devlet Konservatuvarı Genel Müdürü Müfit Bayraşa'dan şan dersleri aldı. 1996 yılında Müfit Bayşara'nın bir bestesiyle MÜYAP ve Show TV'nin organize ettiği Pop Show '96 adlı şarkı yarışmasında 2. oldu. Akademi İstanbul'da müzik eğitimi aldı. Üç yıl süre ile Kenan Doğulu'ya vokallik yaptı.

Yaklaşık üç buçuk yıllık bir albüm çalışmasının ardından birinci albümü olan "Hoş Geldin"i Temmuz 2000'de piyasaya sürdü. Yurt içinde ve yurt dışında olmak üzere 300'e yakın konser verdi. 2005 yılında ATV'de "Elifnağme" adlı programı sundu. Bengü asıl çıkışını, ikinci albümü olan "Bağlasan Durmam" ile yapmıştır. 2007 yılında çıkardığı "Taktik" albümü ve albümden çıkan ilk çalışma "Korkma Kalbim" ile dinleyici kitlesini büyütmüştür.

Bengü Fan Club.. 37030296xm1

ALBÜMLER

Yıl Kapak Resmi Albüm adı ve İçerik
2000 Hoş Geldin
01-Sen Bir Çiçeksin
02-Hoş Geldin
03-Güller Yanıyor
04-Puslu Gemi
05-Hep Yanındayım
06-Annem Dudağıma Bal Sürmüş
07-Rüya
08-Sevme Beni
09-Akşama Görüşürüz
10-Güller Yanıyor Remix

2005 Bağlasan Durmam
01-Gel Gel
02-Korkumdan Ağladım
03-Bağlasan Durmam
04-Git
05-Ciddi Ciddi
06-Müjde
07-Beyaz Atlı Prens
08-Ucuz Mumlar
09-Elmanın Yarısı
10-%80 Arsızım
11-Gel Gel (Azeri Versiyon)

2007 Taktik
01-Korkma Kalbim (R&B Club Versiyon)
02-Korkma Kalbim (Video Versiyon)
03-Kalbim (Slow Versiyon)
04-Kalbim (Duby Mix)
05-Taktik
06-Bay Yanlış
07-Unut Beni
08-Aşk Marka Silahım
09-Yolcu
10-Sensiz Meyve Soyar Mıyım?
11-Sensiz Kaldım
12-Mutlu Musun Güzelim

2008 Gezegen
01-Gezegen
02-Doya Doya Tat
03-Yalan
04-Disco Yalan
05-Ağız Alışkanlığı
06-Telafi
07-Tek Başına
08-Hala
09-Disco Tat
10-Remix Yalan
11-Tek Başına Greek
12-Tek Başına New Sound
13-Telafi Greek
14-Karaoke Yalan
15-Karaoke Ağız Alışkanlığı

Bengü Fan Club.. 10807819du8

HABERLER

'JÜRİ OLMAK İSTİYORUM'

Haber: 'Jüri Olmak İstiyorum'

Pal Fm'de Yasemin Şefik'in Programına Konuk Olan Şarkıcı Bengü, Düşündüğü Televizyon Programını Açıkladı. Bengü, Yarışma Programlarında Jüri Olarak da Yer Almak İstiyor.

2000 yılından bu yana müzik sektörünün içinde yer aldığını söyleyen şarkıcı Bengü, kameraları da çok sevdiğini itiraf etti.

'Ben kamerayı çok seviyorum. Televizyon programı sunduğum dönemden bu yana kendi televizyon programım olsun istiyorum' diye konuşan Bengü, ekranda yapmak istediği programı da şöyle anlattı: 'Mesela sanatçıların kulisine girip neler yaptıklarını göstermek istediğim bir tv programı projem var.'

Televizyonda sunduğu dans yarışmasının kendisine çok şeyler kattığına değinen Bengü, yarışma programlarının olması gerektiğine inandığını ifade etti. 'Şarkı Söylemek Lazım gibi yarışmalar olması gerekiyor. İlerde jüri olmayı da istiyorum' diyen Bengü, yapımcılara Pal Fm aracılığıyla mesaj gönderdi.

Televizyon gazetesi'nin haberine göre, Eurovision Şarkı Yarışması'nı siyasi bulduğunu belirten başarılı şarkıcı, ancak teklif gelmesi durumunda gitmeyi düşünebileceğini sözlerine ekledi

Bengü Fan Club.. 51238867pt8

RÖPORTAJ

Yeni Albümden (GEZEGEN) Sonraki İlk Röportaj

Gezegen'in ilk röportajı

Bengü, kartonetteki mayolu pozlarını eleştirenlere yanıt vermekte gecikmedi.Dördüncü albümü "Gezegen"i çıkaran Bengü, kartonetteki mayolu pozlarını eleştirenlere yanıt vermekte gecikmedi: "Mayo benim üzerimde kalitesiz durmuyor, beni seks objesi gibi göstermiyor. Şirin kız olarak görülüyorum."

Bengü, dördüncü albümü "Gezegen"le oldukça iddialı. Genç şarkıcı, "Az kaldı, birkaç adım sonra en top nokta neredeyse ben de orada olacağım" diyor. Bengü, polemiğe girme konusunda ise kendisini kimi zaman tutamadığını itiraf ediyor: "Kimsenin kalbini kıracak ya da işini kötüleyecek bir söz söylemek haddim değil ama bazen laf atanlara karşı sessiz kalamıyorum."

Gezegen bir maxi single olarak mı düşünüldü?Üç ay önce Serdar Ortaç'ın albümünün repertuvarı hazırlanırken "Gezegen" şarkısını kaptım. Şarkıyı alınca çok heyecanlandık, insanlar peşindeydi şarkının. Hoş, peşinde olunmayacak bir şarkı da değil yani! Her albümden önce Serdar Ortaç'ın kapısı çalınır mutlaka. "Gezegen"i dinleyince
bu şarkıyı bir kadının söylemesinin daha iyi olacağını düşündüm. O da sağ olsun tereddüt etmedi. Önce single yaparız diye düşündük ama baktık ki elimizde de şarkılar var, slow ve hareketli parçalarla dolu dolu bir albüm olsun istedik. "Gezegen" iyi bir aşk şarkısı gibi görünüyor ama içinde yaşadığımız gezegenin sorunlarını da akla getiriyor. Küresel ısınma mesela... Tabii anlayana başka şeyler de çağrıştırıyor.

Albümde Ebru Gündeş'in seslendirdiği "Telafi" parçasını da yeniden yorumlamışsınız.

- Parçayı çok beğenirdim. Tabii ki Ebru Hanım'ın sesiyle beğenip sevdik ama albümdeki de 2008 versiyonu oldu. Onun kadar güzel okuyamamış olabilirim ama kendi halimde okudum ve yakıştı da bence.

Yaz albümleri arasındaki boşluğu doldurduğunuzu söylüyorsunuz...

- Böyle iddialı konuşmayı seviyorum, çünkü bir noktadan sonra iddialı olmanız gerekiyor. Müzik piyasasında neler oluyor baktığımızda! Temmuz ayına geldik ve çok büyük patlama yapan birkaç şarkı var sadece. İlk göze çarpan Serdar Ortaç'ın şarkıları. "Gezegen" de bu boşluğu dolduracak bence. Albüm çıkalı iki gün oldu ama tam beklediğim gibi bir ilgi var.

Serdar Ortaç'la ortaklık devam ediyor mu?

- "Bağlasan Durmam" albümümde "Korkumdan Ağladım"ın sözleri onundu. Geçen sene "Korkma Kalbim" ve bu sene "Gezegen" ile beraber zirveye beni birkaç adım daha yaklaştıran isim oldu Serdar Ortaç.

Bu albümde neden düet yapmadınız?

- İstediğimiz tepkiyi alacağımızdan emindik. Serdar'ın albümü de yeni çıktığından başlı başına okumayı daha uygun buldum. İyi ki de ben yalnız söylemişim.

Müzik piyasasında geçirdiğiniz yıllar akla gelince albümünüzle ilgili beklentiler de yüksek oluyor. Müzikalitesi daha farklı, vokalinizle fark yaratacağınız işlerin içerisinde neden bulunmuyorsunuz?

- Sonuçta bu bir süreç. Belki ilerleyen yaşlarda ticari kaygısı olmayan, Sezen Aksu'nun son albümü gibi konsepti olan albümleri yapacağım. Ben de dinlemeyi sevdiğim şarkıları söylüyorum. Popüler kültüre hitap ediyoruz, akılda kalıcı şeyler yapmaya çalışıyoruz. Düzen bu ve ben de bunu çok boş sözler ve kötü müziklerle yapmıyorum. Sertab Erener de zamanında "Hişt Hişt Sakin Ol" diye bir şarkıyla çıkmıştı. Sonuçta herkes böyle dönemlerden geçiyor. Ama az kaldı, birkaç adım sonra en top nokta neredeyse, ben de orada olacağım.

Son iki albümde daha kadınsı bir imaj çiziyorsunuz ama insanlar sizi hálá şirin kız çocuğu olarak görüyor...

- Bu da çok güzel. Büyük bir avantaj. Herkesin yakalayabileceği bir yorum değil. Albüm kapağındaki mayokini üzerimde kötü, kalitesiz durmuyor, beni seks objesi gibi de göstermiyor. Ama bunu eleştirenler oluyor. Sonuçta bu bir yaz albümü ve üzerimdeki çok modern bir giysi. Ben içimden geleni yapıyorum. Dolayısıyla başkalarında durduğu gibi durmuyor bende.

TOPLUMA ÖRNEK OLAN BİRİYİM

Yeni albüm çıkaran Erol Köse sanatçıları arasında garip söz düelloları olmaya başladı. Siz de albüm tanıtımında çıkışlarınızla dikkat çektiniz...

-Benim öyle bir şeye ihtiyacım yok artık. Geçen seneki albümümde benim büyük çıkışımla beraber, aynı şirkette olalım ya da olmayalım, diğer sanatçılardan kötü ve baltalayacak eleştiriler aldım. Neredeyse kişiliğime söylenen laflar duydum. Sessiz kalamazdım, cevap vermek zorundaydım. Kendimi daha kültürlü, bakış açısı olarak farklı bir noktada görüyorum. Bu tarz sözlere cevap vermek yakışmıyor. Gerçi kendimi tutamayıp cevap verdiğim de oluyor. Sadece şarkı söyleyip sahneden inen, polemiklere karışan biri olarak değil, topluma iyi örnek olan, durduğu yerde insanlara güzel şeyler açıklayabilen biriyim ve her ne kadar popüler müzik yapsam da içerisinde bir anlam barındıran albümler yapıyorum.

Albümünüzün basın tanıtımında Demet Akalın'a öyle bir laf etmişsiniz ki, yeni bir polemik yaratacaksınız gibi...

- Yaz başında insanların alıp da dinlediği çok şarkı yok dedim. Onlar da "Demet Akalın'ın Bebek şarkısı her yerde çalıyor" dediler. Tabii ki çalabilir ama bana çok bir şey ifade etmiyor. Reina'ya gittiğimde ben de dans ediyorum. Ama alıp evimde dinlemedim. Tabii ki albümünde çok güzel şarkılar var ve çok emek harcanmış. Kimseye kötü bir söz söylemek niyetinde değilim. Kimsenin kalbini kıracak ya da işini kötüleyecek bir söz söylemek haddim değil. Herkesin ayrı bir tadı, farklı bir duruşu var. Kimseyle de karşılaştırılmak istemiyorum çünkü ben müziğin içinden geldim. Gözümü açtığımdan beri şarkı söylüyorum. Çok iyi okullardan, en önemlisi Kenan Doğulu okulundan geçtim. Dolayısıyla da benim şarkılarım ve benim duruşum bana yeter.

Sizin gibi dinamik ve tanınmış insanların kişisel ilgi alanları hep merak edilir. Siz de Kinesis yapıyormuşsunuz...

- Pilatesten sonra dünyaya yayılan bir diğer spor dalı Kinesis. Ağırlıklarla çalışılan, bizim yaşamamıza daha yararı olan, sahnedeki duruşumuzu değiştiren bir spor. Haberlerde 90 YTL verip bir alet alıyormuşsunuz gibi belirtmişler, ama bu spor aslında çok parkurlu bir alanda birkaç aletle yapılıyor. Ben saati herhalde o kadardır diye söyledim ama onlar aletmiş gibi yansıtmışlar.

Şarkıcılara oyunculuk teklifleri çokça yapılır. Siz neden bu işlere hiç bulaşmadınız?

- Bugüne kadar çok teklif geldi. İnanılmaz bir biçimde her başlayacak gençlik dizisinden teklif aldım. Ama bir türlü o işi içime sindiremedim. Yorumcuyum, şarkı seslendiriyorum ve ancak bir şarkıcıyı oynayabilirim. Rol yapamazmışım ve kendim olmam gerekiyormuş gibi geliyor. Yapanlara saygı duyuyorum ama ben tercih etmedim. Tekliflere açığım, yine de pek ummuyorum.

Kendinize ait bir şov programı yaptınız ama...

-Yeni sezonda bir şey yapacaksam yine onun gibi, canlı yayın bir program sunmak isterim. Arkadaşlarımı ağırlayabileceğim, hiçbir yerde konuşmadıklarını konuşabileceğim bir program yapmak isterim. İnsanlar işin mutfağında neler oluyor merak ediyorlar çünkü. Mesela stüdyoları basıp koltuklarda kimler uyuyakalmış, bunları göstermek isterim. Bunların dışında sosyal sorumluluk projelerinde de yer almak istiyorum. Gülben Ergen'i bu açıdan çok takdir ediyorum, çünkü elinden geldiğince bu tip organizasyonlarda yer alıyor. Baba Beni Okula Gönder ve engelli çocuklara şarkı öğretme projem var. Bizler şanslı insanlarız ama toplumun geleceği için bu tip organizasyonlarda bulunmalıyız.

Ne yazık ki daha evlenmiyorum

Albüm öncesinde neler yapıyordunuz?

- Üç aydır hep şehir dışındaydım. Çok yorucu bir tempoydu. Oysa ev huzurunu seviyorum. Arkadaşlarımı eve de topluyorum, her genç kız gibi dışarı çıkıp eğlenmeyi ve sinemaya gitmeyi de seviyorum. Kendime çok vakit ayırmaya çalıştım. İşim yoksa daha kendine dönük, evcimen bir insanımdır.

Evcimen insanlar evlenme fikrine de yatkındırlar...

- Daha evlenmiyorum ne yazık ki... Günü gelince görürüz. Ben de bir yuva kurmak istiyorum ama onun için çok zaman var. Bu işte daha çok yolum var çünkü.

Bengü Fan Club..
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-